Természetesen! Íme egy egyedi szöveg a VI. Magyar Ifjúsági Gáláról: --- **VI. Magyar Ifjúsági Gála – Az Ifjúság Ünnepe** Idén ismét megrendezésre kerül a VI. Magyar Ifjúsági Gála, ahol a fiatalok tehetsége és kreativitása ünnepli a közösségi szellemet


A múlt hét végén Dicsőszentmártonban immár hatodik alkalommal került megrendezésre egy különleges gálaműsor, amely az anyanyelvükön tanuló magyar diákok kiemelkedő teljesítményeit hivatott ünnepelni. A rendezvény során a közoktatás, a sport és a művészetek terén elért eredmények kerültek a középpontba. Az esemény színesítéseként egyéni és csoportos előadások, valamint vetített képes bemutatók sorakoztak fel, amelyekkel a dicsőszentmártoni magyar közösség az adventi időszak szellemében emlékezett meg a fiatal tehetségek sikereiről. Ez a gálaműsor nem csupán a diákok teljesítményét ismerte el, hanem a közösség összetartozását és a jövő iránti reményét is szimbolizálta.

A dicsőszentmártoni Ligeti György Közművelődési Központ, amely egykor zsinagógaként szolgált, adott otthont egy különleges ünnepségnek. Az esemény főszervezője, az Alsó Kis-Küküllőmenti Magyar Ifjúság Szövetsége, 37 tehetséges tanulót részesített elismerésben és emlékezetes ajándékokban. A kitüntetettek névsorának összeállítása nem könnyű feladat, hiszen a diákok között olyanok is vannak, akik megyei, országos és nemzetközi versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, ezzel dicsőséget hozva iskoláiknak. Ugyanakkor nem szabad megfeledkezni azokról az éltanulókról sem, akik évről évre a legmagasabb, tízes osztályzatokat szerzik, valamint az óvodások és alsósok teljesítményéről sem, akik szintén megmérettették magukat a megyei és országos versenyeken. Mindezek a fiatalok példát mutatnak kitartásból és szorgalomból, és hozzájárulnak a közösség büszkeségéhez.

Gagyi Zoltán, a Traian Általános Iskola helyettes igazgatója és az ALKISZ alapító-elnöke, egy különleges kezdeményezés kapcsán osztotta meg velünk gondolatait. A hagyományteremtő magyar ifjúsági gála ötlete nem csupán egy rendezvény megvalósulását jelenti, hanem egy olyan kulturális esemény létrejöttét is, amely a fiatalok tehetségét és kreativitását hivatott ünnepelni. Beszélgetésünk során fény derült az ötlet születésének körülményeire és arra, miért olyan fontos ez a gála a közösség számára.

Hét évvel ezelőtt született meg a rendezvény ötlete, amelyet talán egyéni ambíciók is hajtottak, de sokkal inkább egy folyamatosan növekvő hiányérzet inspirált minket. Az év vége nem csupán a rohanás és a készülődés időszaka, hanem egy lehetőség is arra, hogy az ember visszatekintsen az elmúlt időszakra, mérleget vonjon, és értékelje az elvégzett munkáját, valamint annak eredményeit. Mi is ezt tesszük immár hatodik alkalommal: célunk, hogy elismerésben részesítsük azokat a Dicsőszentmártonban magyar tagozaton tanuló fiatalokat, akik a 2024-es tanévben kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Ez a rendezvény nem csupán egy ünnep, hanem visszajelzés és megerősítés a díjazottak, szüleik és tanáraik számára, hogy tehetségük és az érte végzett, gyakran áldozatokkal teli munka valóban értékes és elismert. Az egyéni sikerek összegzése révén rendezvényünkkel megmutatjuk létezésünket a helyi közösségnek és a tágabb világnak, üzenve a kételkedőknek, hogy Dicsőszentmártonban is – magyar tannyelven és magyar tagozaton – lehet érvényesülni és kiemelkedő eredményeket elérni.

Múlt szombaton este a főszervező Alsó Kis-Küküllőmenti Magyar Ifjúság Szövetsége által rendezett ünnepségen 37 diák vehette át megérdemelt elismerését, amely magában foglalta a hagyományos oklevelet és egy emlékérmét is. Az adventi időszak szellemében, bár csupán jelképes ajándékokkal, de szívből köszöntöttük azokat, akik az elmúlt év során számunkra annyi örömöt és inspirációt nyújtottak. Összességében a mostani évvel együtt hat alkalommal hirdettük meg ezt a pályázatot, és a járványügyi korlátozások következtében nyolc év során összesen már 210 fiatal kapott elismerést az ALKISZ jóvoltából.

Örömmel ünnepeltük a Manóház napközi otthon óvodásait, valamint a Traian Általános Iskola és az Andrei Bârseanu Elméleti Líceum diákjait, akik az elmúlt évekhez hasonlóan idén is számos rangos iskolai és iskolán kívüli versenyen vettek részt. Eredményeik között megyei és országos szintű sikerek sorakoznak. A magyarságtörténelem terén a Traian Általános Iskola tanulói már többször bizonyították tehetségüket, hiszen megyei és országos díjakkal büszkélkedhetnek. Az elmúlt hat év tantárgyversenyének történetében iskolánk a legtöbb dobogós helyezést szerezte meg, köztük egy harmadik, egy második, és három első díjat. Két diákunk pedig a verseny történetében elsőként érte el a 10-es átlagot. Ebben az évben is két diákunk részt vett a kisebbségek számára rendezett román irodalom tantárgyverseny országos fordulóján, ahol a kitartó munka és a tehetség meghozta gyümölcsét: egy második helyezést értünk el. A Traian Általános Iskola felső tagozatos tanulói nemcsak a tanulmányi területen brillíroztak, hanem sokan közülük aktívan sportolnak is, és nemzetközi versenyeken, mint például cselgáncsban és szinkronúszásban, kiemelkedő eredményeket értek el.

- A gálaműsor megszervezése és az anyagi alapok előteremtése során milyen akadályokat kellett leküzdeni?

- Az évek során rendezvényünk megszervezésében is voltak kisebb-nagyobb kihívások, hiszen nem egyszerű többtucatnyi gyermek díjazásához előteremteni az anyagiakat, ugyanakkor a szervezés apró részletei gyakran jelentettek áthatolhatatlannak tűnő akadályokat. Minden megtorpanásra azonban a megfelelő időben érkezett segítség egy gratuláció, biztatás formájában, valamint az olyan lelkes támogatók részéről, mint a Székely István és Andrea helyi vállalkozók által képviselt ANTZIMOB bútorüzlet, valamint a Hidi Levente és Annabella által vezetett FOTO ROYAL, akik a kezdetektől biztosították a szervezés és díjazás anyagi feltételeit. A díjak beszerzését az ALKISZ ifjúsági szervezet a személyi jövedelemadó 3,5%-os felajánlásaiból finanszírozta - hangsúlyozta az esemény ötletgazdája, Gagyi Zoltán Loránd.

Related posts