A véradás nem csupán egy önzetlen cselekedet; ez egy életmentő lehetőség, amelynek hatása felbecsülhetetlen. A Szabad Föld cikke rámutat arra, hogy minden egyes felajánlott csepp vér egy újabb esélyt adhat a rászorulóknak. Az életmentésen túl, a véradó kö

Kép: Herczegh Anita, a Civil véradás programsorozat fõvédnöke, éppen vért ad a 12. Civil véradáson. Fotó: Balogh Zoltán, Forrás: MTI.
Február 28-ig, péntekig várják a véradókat országszerte a Civil véradás elnevezésű programsorozat keretében. Ennek a kezdeményezésnek a célja, hogy minél több embert ösztönözzenek a véradási lehetőség kihasználására, a segítés e nemes formájának népszerűsítése érdekében – nyilatkozta a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Szalay-Bobrovniczky Vince tájékoztatása alapján ez a tizenkettedik Civil véradás, amelyen legutóbb már háromezren vettek részt.
A budapesti központ mellett a 19 vármegye irodái felelnek a véradások szervezéséért, összesen körülbelül száz különböző helyszínen - tette hozzá az illetékes.
Herczegh Anita, a Regőczi István Alapítvány a Koronavírus Árváiért kuratóriumának elnöke, a Civil véradás fővédnöke - aki maga is rendszeres véradó - arról beszélt, jó érzéssel tölti el, hogy véradásával hozzájárulhat valaki gyógyulásához.
Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kijelentette, hogy az egészségipar már számos terméket és szolgáltatást képes előállítani, de van egy dolog, amire nem képes: a vér.
Rávilágított arra, hogy a különböző vérkészítmények felhasználási ideje csupán néhány nap, és a vérkészletek stabil szinten tartásához naponta 1600-1800 önkéntes véradóra van szükség. Ezért elengedhetetlen, hogy támogassunk minden olyan kezdeményezést, amely képes aktivizálni és motiválni az embereket a véradásra.
Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat szakmai főigazgató-helyettese köszöntet mondott a szervezőknek, hogy ez az eseménysorozat immár évente kétszer kiemelkedő részévé vált a véradásoknak.
Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója hangsúlyozta, hogy a szervezet 1930 óta vállalja a véradások koordinálását, és folyamatosan új módszereket keresnek a véradók elérésére és motiválására. Az évek során különféle kreatív megoldásokkal próbálják ösztönözni az embereket, hogy részt vegyenek e fontos kezdeményezésben.