Rendkívüli légi balesethez riasztották a jászberényi mentőkutyás csapatot.


Egy szimulált helikopter-baleset helyszínén indultak kutatásra a Kutyákkal az Életért Alapítvány lelkes mentőegységei, hogy túlélők után nyomozzanak. A mentőkutyák világnapja alkalmából vasárnap különleges nyílt napot rendeztek a szervezet jászberényi kiképzőbázisán, ahol bárki betekintést nyerhetett a személykeresés, valamint a terület- és romkutatás izgalmas kihívásaiba. Sokan ki is használták ezt a lehetőséget, és a tréning során kicsik és nagyok egyaránt izgalommal figyelték, hogyan teljesítik a négylábú hősök a feladatot, hogy megtalálják a roncsok között rekedt sérültet.

Április 27-én, vasárnap, a Kutyákkal az Életért Alapítvány (KÉA) jászberényi kiképzőbázisa szélesre tárta kapuit, hogy megünnepelje a mentőkutyák világnapját. Az eseményre ezúttal is rengeteg érdeklődő érkezett, akik kíváncsi szemmel figyelték a négylábú hősök felkészítését a valós bevetésekre. Az alapítvány lelkes önkéntesei izgalmas szakmai bemutatókkal és színes családi programokkal várták a látogatókat, így minden generáció számára tartalmas élményeket kínálva.

Alpintechnikát alkalmazva mentették meg a két- és négylábú hősöket.

A nap hagyományosan a kedvenc kutyatulajdonosok számára szervezett programokkal vette kezdetét, amelyeket izgalmas és hasznos foglalkozások színesítettek. Ezt követően a tapasztalt szakemberek vezetésével a résztvevők mélyreható mentőkutyás engedelmességi tréningeken vehettek részt, ahol a személykeresés és a terület- valamint romkutatás rejtelmeibe is bepillantást nyerhettek.

Az alapítvány Borsóhalmi úti kiképzőbázisa Közép-Európa egyik legnagyobb, körülbelül 5000 négyzetméteres műrom területével büszkélkedhet. Itt helikopterek, vasúti kocsik, autóroncsok, csuklós Ikarus buszok, konténerek és számos egyéb tereptárgy áll rendelkezésre, hogy a kutyavezetők és keresőkutyáik alapos felkészülést nyerjenek az éles bevetésekre. Ez a különleges helyszín ideális környezetet biztosít a gyakorláshoz, elősegítve a kutyák és gazdáik közötti szorosabb kapcsolat kialakulását.

Hazai mentőkutyás csapatok mellett nemzetközi egységek is kihasználják a terület adta lehetőségeket, amely több mint száz különböző rejtekhellyel bír. Ezek a helyszínek lehetővé teszik a különféle katasztrófák, például épületomlások, földrengések, gázrobbanások és más vészhelyzetek során fellépő túlélési lehetőségek és mentési műveletek szimulálását.

A nyílt napon Füles és Lángos, a bátor négylábú hősök, valamint elkötelezett vezetőik lenyűgöző, kihívásokkal teli gyakorlatok során mutatták be, miként képesek egy képzeletbeli földrengés által sújtott területen a magasabban elhelyezkedő épületrészekből alpintechnika alkalmazásával biztonságosan leereszkedni. Az esemény során a közönség szemtanúja lehetett a különleges technikák és a csapatmunka lenyűgöző összhangjának, amely a hősies mentés kulcsát jelentette.

Ezt követően újabb riasztás érkezett a Jászberényi Mentőkutyás Szolgálathoz: egy helikopter balesethez kellett vonulniuk. A csapat hősies tagja, Szofi, a hétéves, felsőfokú romkutató vizsgával büszkélkedő mentőkutya, szaglására támaszkodva kezdett el keresni az esetleges túlélők után. Amikor végül ugatásával jelezte, hogy rátalált a roncsba szorult sérültre, a közönség hatalmas tapssal ünnepelte Szofi bátorságát és ügyességét.

Related posts