Ha nem a megfelelő időben indítod be a fűnyírót, akár 150 ezer forintos büntetést is kaphatsz.


Legyünk tudatában a hétvégi fűnyírásra vonatkozó előírásoknak!

Biztosan sokan átélték már azt a frusztráló pillanatot, amikor egy kellemes családi ebéd után az ember csak pihenni szeretne, esetleg egy rövid szundikálásra vágyik. De ekkor hirtelen, mint egy átok, megérkezik a fűnyíró motorjának visító hangja a szomszédból, véget vetve a nyugalomnak. Igen, a szomszédunk úgy döntött, hogy eljött az idő a fűnyírásra, és ezzel az egész hétvégénk hangulatát tönkretette. De nem mindegy, hogy a szomszéd pontosan mikor és milyen napon választja a fűnyíró beindítását, mert bizony a hétvégi fűnyírásnak megvannak a maga nem írott, de annál fontosabb szabályai. Nézzük meg, milyen irányelvek mentén érdemes eljárni!

Ekkor tilos a hétvégi fűnyírás

Székesfehérvár önkormányzatának zajrendeletében világosan megfogalmazták a lakóövezetekben és kertes mezőgazdasági területeken végzett zajos tevékenységekre vonatkozó szabályokat. Eszerint a magánszemélyek háztartási szükségleteinek kielégítése érdekében végzett kertépítési és zöldfelület-fenntartási munkák, amelyek zajt bocsátanak ki – mint például a motoros fűnyírás, fakivágás vagy kertitraktor használata – csak meghatározott időszakokban végezhetők. Munkanapokon ez a tevékenység reggel 7 és este 7 óra között, míg szombaton 8 és 7 óra között engedélyezett. Vasárnapokon és munkaszüneti napokon azonban ezek a zajjal járó munkák tilosak.

"Köz- vagy magánterület lakóterületi övezetében parkfenntartó gazdálkodó szervezet által kertépítéssel és zöldfelület-fenntartással kapcsolatos, zajkibocsátással járó tevékenység, így különösen motoros fűnyírás, motoros fakivágás, kerti traktor egyéb gépi berendezés működtetése munkanapokon 7.00 és 18.00 óra között végezhető, szombaton 8.00 és 12.00 óra között végezhető, vasárnap és munkaszüneti nap nem végezhető."

Related posts