Nagyszombat megye összesen 84 községet, köztük a dunaszerdahelyi és galántai járás településeit támogatja a Krízisalapból.


A Nagyszombat megye által alapított Központi Krízisalap Tanácsa meghozta döntését a Krízisalap keretében benyújtott települési pályázatok ügyében.

A Tanácsot a megye elnöke, valamint az alelnökei, továbbá a megye területén működő községi társulások (ZMOS) vezetői egyesítik.

A 62 benyújtott pályázat mindegyike sikeresen megszerezte a települések által igényelt összeget, összesen 222 418 euró értékben. A Dunaszerdahelyi járásból 22 település részesült 76 169 eurós támogatásban, míg a Galántai járásban 7 település 26 720 euró támogatást nyert el.

A rendelkezésre álló összeg közel fele, pontosan 46%-a már elérhető. Az idei évben először lehetőség nyílt arra, hogy a maximálisan megpályázható összeg 4000 euróra nőjön, és a jövő évben ezt az összeget 5000 euróra emelik – tájékoztatta a Felvidék.má-t Berényi József, a Magyar Szövetség képviselői klubjának megbízásából, aki a megyei alelnöki pozíciót tölti be.

A Központi Krízisalap 2009-ben alakult meg Nagyszombat megyében, azzal a küldetéssel, hogy mérsékelje a természeti katasztrófák, csapások és egyéb rendkívüli események hatásait. Emellett hangsúlyt fektet a megelőző intézkedések elősegítésére. Ennek érdekében a Krízisalap támogatja a környezetvédelemhez szükséges eszközök beszerzését is, hogy hatékonyan fenntarthassuk a természet egyensúlyát.

A Krízisalap alapelve a szolidaritás és a kölcsönös támogatás, amelyre a tagtelepülések közösen építenek. Minden egyes település lakosa 0,5 eurós hozzájárulást köteles fizetni, ami elengedhetetlen feltétele a megyei támogatások igénylésének. A következő hozzájárulás határideje 2026 márciusáig Az "esedékes" kifejezés általában arra utal, hogy valami várhatóan bekövetkezik, elérkezik egy bizonyos időpontban vagy esemény kapcsán. Ezt a szót sokféleképpen lehet kifejezni, például: - "ideje van" - "várható" - "elérkezett az idő" - "kívánatos" - "esedékessé vált" Az "esedékes" egyfajta határidő vagy kötelezettség érzését kelti, amelyet érdemes figyelembe venni a tervezés és az előkészületek során. Legyen szó pénzügyi kötelezettségekről, esedékes találkozókról vagy más fontos eseményekről, az "esedékesség" mindig arra figyelmeztet, hogy ideje cselekedni.

Az "esedékes" kifejezés általában arra utal, hogy valami várhatóan bekövetkezik, elérkezik egy bizonyos időpontban vagy esemény kapcsán. Ezt a szót sokféleképpen lehet kifejezni, például: - "ideje van" - "várható" - "elérkezett az idő" - "kívánatos" - "esedékessé vált" Az "esedékes" egyfajta határidő vagy kötelezettség érzését kelti, amelyet érdemes figyelembe venni a tervezés és az előkészületek során. Legyen szó pénzügyi kötelezettségekről, esedékes találkozókról vagy más fontos eseményekről, az "esedékesség" mindig arra figyelmeztet, hogy ideje cselekedni.

"Ezúton is bátorítjuk a Dunaszerdahelyi és Galántai járás településeit, hogy csatlakozzanak a Krízisalaphoz az éves tagdíj befizetésével, hiszen ezzel jelentős, több ezer forintos támogatáshoz juthatnak Nagyszombat megyétől" - nyilatkozta Berényi József.

A támogatott községek listája az alábbi táblázatban található:

Related posts