A légszennyezés Indiában komoly kockázatokat hordoz magában, amelyek nemcsak a környezetet, hanem az emberek egészségét is súlyosan befolyásolják. Az ipari kibocsátások, a közlekedés és a mezőgazdasági gyakorlatok mind hozzájárulnak a szennyezett levegőhö


Újdelhi, India fővárosa, a légszennyezés súlyos problémájával küzd, ezért a hatóságok azt javasolják az ott élőknek, hogy "ha tehetik, maradjanak otthon".

Az IQAir, a technológiai szektor egyik kiemelkedő szereplője, legfrissebb jelentése alapján a főváros légszennyezettségi indexe (AQI) drámai módon átlépte a "veszélyes" szintet, és egy aggasztó 581-es értéket ért el.

A hatóságok figyelmeztetése szerint a légszennyezés következtében a lakosság légzési nehézségekkel, szemirritációval és torokviszketéssel szembesülhet. Emiatt javasolják, hogy az emberek lehetőség szerint tartózkodjanak zárt helyeken.

Frank Hammes, az IQAir képviselője rámutatott, hogy az Újdelhiben uralkodó légszennyezés súlyosabb következményekkel járhat a közegészségügy számára, mint a koronavírus (Covid-19) járvány.

A közegészségügyi szakemberek javaslata szerint mindenkinek, aki szükségszerűen elhagyja otthonát, érdemes maszkot viselnie.

A "Fokozatos Küzdelem Cselekvési Terve" (GRAP) keretében a legtöbb oktatási intézmény hibrid oktatási formára állt át, miközben az összes építkezési és bontási tevékenységet átmenetileg felfüggesztették.

Újdelhi és a mellette fekvő államok télen rendszeresen súlyos légszennyezéssel néznek szembe. Ennek hátterében a járművek kipufogógázai, a fa- és szénégetés, valamint a tarlóégetés áll, mindez pedig a gyenge szélviszonyokkal párosulva tovább súlyosbítja a helyzetet.

Related posts