Kelemen Róbert kifejtette, hogy ha tisztában lett volna az alkotmánybírák gyógyszereire elkülönített pénzösszeggel, akkor értesítette volna Tánczos minisztert, hogy távolítsa el azt a költségvetésből. - AGERPRES


Bukarest, február 8./Agerpres/ - Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke, szombati nyilatkozatában megjegyezte, hogy amennyiben tudomása lett volna az alkotmánybírósági alkalmazottak számára szánt 700 ezer lejes gyógyszertámogatásról, akkor kérte volna Tánczos Barna pénzügyminisztert, hogy ezt a tételt ne szerepeltesse a 2025-ös állami költségvetésben.

A Prima TV-ben adott interjújában Kelement a közelmúltban tárgyalt állami költségvetés tervezetének parlamenti vitájáról kérdezték. Kiemelte, hogy a parlament két házának összevont költségvetési bizottsága elvetette az alkotmánybíróság idei költségvetésének egy fontos tételét, amely 700 ezer lejt irányzott elő a bíróság munkatársainak és nyugdíjas bíráinak gyógyszereire. Ezt a kérdést Claudiu Năsui, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője emelte ki, hangsúlyozva, hogy a tavalyi büdzsében nem volt hasonló előirányzat.

„Nem volt tudomásom erről az ügyről. Csak a bizottsági viták során értesültem róla, és helyes döntést hoztak, amikor elutasították ezt az összeget. Ez igazán dicséretes. Nem voltam tisztában a helyzettel, de ha tudtam volna, kértem volna Tánczos urat, hogy ne hagyja benne a költségvetés tervezetében. Ez a tétel jól el volt rejtve a szociális kiadások között. De valójában mit is takarnak a szociális kiadások az alkotmánybíróság kontextusában? Ez egy lényeges kérdés volt Claudiu Năsui részéről” - válaszolta Kelemen.

Amikor azt kérdezték tőle, hogy nem tartja-e pofátlanságnak a több ezer eurós fizetéseket az alkotmánybíróságon, Kelemen határozottan reagált: "Dehogynem! Ilyen kiadásokat mindenképpen ki kell vágni a költségvetésből. Határozottan így látom."

Hozzáfűzte: véleménye szerint a Romsilva vezetőjének havi jövedelme túlságosan magas, ezért szükséges egy átfogó rendszer kidolgozása, amely minden érintettre vonatkozik. Úgy véli, hogy ugyanez a megközelítés kell, hogy érvényesüljön a parlament, a kormány, valamint a többi állami intézmény, hatóság és ügynökség átszervezésekor is.

AGERPRES / (RO - szerző: Cătălina MATEI, HU - szerkesztő: VALKAI Krisztina)

Related posts