Hogyan szerezhetsz 30 millió forint támogatást?


A támogatás célja gépek és eszközök beszerzésének elősegítése, továbbá a digitalizációs folyamatok előmozdítása. Ne feledd, hogy a pályázatokat legkésőbb 2025. május 7-ig kell benyújtani. A rendelkezésre álló keretösszeg 50 milliárd forint, amely jelentős lehetőségeket kínál a fejlődéshez.

A pályázat kizárólag az uniós besorolás szerinti négy hátrányos helyzetű hazai régióban - a Dél-Alföld, a Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak-Magyarország -, valamint a Szabad Vállalkozási Zónákban működő vállalkozások számára érhető el.

- Sokan nem is tudják, hogy vállalkozásuk hátrányos helyzetű térségben működik, illetve, hogy jogosult lehet erre a támogatásra. Pedig az ezekben a régiókban működő cégek most egy olyan lehetőséghez juthatnak, amely például Nyugat-Magyarországon nem érhető el, kivéve szabad vállalkozási zónák településeit. Nem számít, hogy kistelepülésen vagy nagyobb városban működnek a vállalkozások. Szegedi, pécsi, debreceni cégek is benyújthatják a támogatási igényeiket. A lényeg, hogy a pályázó vállalkozásnak az egyik hátrányos helyzetű régióban legyen a székhelye vagy a telephelye - hívta fel a figyelmet Szűcsné Hován Szilvia, a Pályázat Neked vezető pályázatírója.

- A szakértő hangsúlyozta, hogy a mezőgazdasági vállalkozások nem indulhatnak ezen a pályázaton.

A pályázat keretében elérhető vissza nem térítendő támogatások mértéke 5 és 30 millió forint között mozog, ami a projekt költségeinek akár 50%-át is fedezheti. Például, ha valaki 5 millió forintos támogatást igényel, akkor egy 10 millió forintos beruházás megvalósítására van szüksége, emellett pedig 5 millió forint önerőt is be kell vonnia. Az önerő előteremtéséhez akár hitel is igénybe vehető, és a projekt végrehajtási időszaka 18 hónap, tehát az önerőt részletekben is el lehet osztani a fejlesztés során.

A támogatás felhasználható:

A szóban forgó régiókban számos mikro- és kisvállalkozás működik, amelyek a támogatások révén új gépeket és eszközöket szerezhetnek be a tevékenységeikhez. Ahogyan a legújabb pályázati felhívásoknál általában, itt is hangsúlyt kap a digitalizáció előmozdítása, így a cégek számára lehetőség nyílik bérszámfejtő, munkaidő-nyilvántartó és vállalatirányítási szoftverek beszerzésére. Olyan eszközök és szoftverek megvásárlására nyílik lehetőség, amelyek jelentősen megkönnyítik a napi munkafolyamatokat a vállalkozások számára – fogalmazott Szűcsné Hován Szilvia.

A pályázatok benyújtási határideje 2025. május 7., a keretösszeg 50 milliárd forint.

Azok számára, akik vállalkozásukat folyamatosan fejlesztik, és rendelkeznek egy világos tervvel a következő 2-3 évre, a pályázati lehetőségek komoly előnyöket kínálhatnak. Különösen kedvező, ha egy pályázati konstrukció összhangba kerül a meglévő fejlesztési elképzelésekkel. Azok sem maradnak le a lehetőségekről, akik a pályázati felhívás hatására kapnak ihletet, és gyorsan összegyűjtik a szükséges időt és energiát ahhoz, hogy szakértő segítségével kidolgozzák a szükséges dokumentációt. Mi vállaljuk az előminősítést, és minden szükséges információt biztosítunk ahhoz, hogy a vállalkozások időben mérlegelhessék, érdemes-e pályázniuk - emelte ki a szakértő.

A pályázati lehetőségek nem csupán a sikeres pályázók számára elérhetők. Azok a vállalkozások, amelyek nem felelnek meg a jelenlegi pályázati követelményeknek, sem maradnak lehetőségek nélkül. A falvak, községek és kisvárosok területén folyamatosan bővülnek a Leader-pályázatok, amelyek párhuzamba állíthatók a Ginop Plusz-felhívásokkal. Érdemes tehát fontolóra venni a jelentkezést, hiszen a Leader programok folyamatosan új lehetőségeket kínálnak. A támogatások típusa és mértéke változó, és a térség sajátosságaitól függően különböző célcsoportokat szolgálnak ki, legyen szó vállalkozókról, őstermelőkről vagy az üzleti szférába belépni kívánó magánszemélyekről.

Related posts