A Szegedi Tudományegyetem meglepő bejelentést tett a szentesi kórház fejlesztéseivel kapcsolatban: egy helikopterleszálló építése mellett új, korszerű műszerek kerülnek beszerzésre, valamint a geotermikus energia kihasználására is hangsúlyt fektetnek. Ez


Politikai feszültség, hőségviták és országos reakciók – ezek a kifejezések határozzák meg az utóbbi napok eseményeit a Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum körül. A Tisza Párt vezetői, Magyar Péter és Kulja András, váratlanul érkeztek a helyszínre, sajtóstábjuk kíséretében, és éles kritikát fogalmaztak meg az egészségügyi irányítással szemben, "múlt századi körülményekről" beszélve. Ezzel szemben az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ egy részletes közleményben mutatta be azokat az innovációkat és fejlesztéseket, amelyek jelenleg is zajlanak a kórházban, ezzel próbálva ellensúlyozni a vádakat.

Az egyetem elkötelezett amellett, hogy a szentesi egészségügyi szolgáltatások színvonalát a jogszabályok által előírt minimumfeltételekhez igazítsa. Ennek érdekében jelentős fejlesztések történtek: modernizálták az informatikai rendszert, új műszerek, köztük kardiológiai, nőgyógyászati és rehabilitációs berendezések kerültek beszerzésre, továbbá a patológiai ellátás is visszaállt a megszokott kerékvágásba. A heliport ismételten üzemel, és a betegszállítási kapacitás is új gépjárművekkel bővült, így a szolgáltatások minősége tovább nőtt.

Jelenleg 1,3 milliárd forintos költségvetéssel folyik a mozgásszervi rehabilitációs részleg fejlesztése és a gyógyfürdő megújítása. Ezen kívül 2,6 milliárd forintot kívánnak befektetni geotermikus energia hasznosításába, ami várhatóan jelentős mértékben növelné az energiahatékonyságot - olvasható az MTI által közzétett közleményben.

A látogatások után kirobbanó klímakérdés kapcsán az SZTE elismerte, hogy a szentesi intézményben a légkondicionált helyiségek aránya alacsonyabb, mint az egyetemi átlag, amely 38,55 százalék. Az egyetem közleménye szerint a klimatizálás fejlesztése a teljes áramhálózat korszerűsítésével összefügg, ami szintén prioritásként szerepel a tervek között.

A vita nem csillapodik: míg az államtitkár soron kívüli vizsgálatot rendelt el és a sürgősségi osztály műtőinek használatát jelentette be, Magyar Péter szerint a kormányzat "hazudik és tagadja a valóságot", miközben az egészségügyi rendszer "emberi életekbe kerül". Az SZTE ezzel szemben úgy látja: a fejlesztések kézzelfoghatóak, a működés biztonságos, a betegszám növekszik - és a cél a hosszú távú stabilitás.

Related posts