Vance „Tegyük újra naggyá Európát” című beszéde nem nyerte el az európaiak tetszését, és ennek több oka is van. Az előadás stílusa és tartalma sokakban vegyes érzelmeket keltett, hiszen a provokatív megnyilvánulások és a populista retorika nem mindig talá


A New York Post egyik újságírója úgy fogalmazott, hogy a beszéd igazi "józan ész hurrikánja" volt, amely arra ösztönözte az európaiakat, hogy ismét felfedezzék a "szabadság jótékony hatásait".

A MEGA (Make Europe Great Again) nemcsak egy szlogen, amely jól mutat egy baseball-sapkán, hanem valóság, amelyet az amerikai alelnök elhozott Münchenbe: JD Vance szépen megpörkölte Európa szürke, technokrata vezetőit a nemzetközi biztonsági konferencián - írja a New York Post publicistája.

Az amerikai bulvárlap szerint az Egyesült Államok vezetője éles kritikát fogalmazott meg az európai politikai elit irányába, mintha csak a szólásszabadság zászlóvivőjeként lépett volna fel, és így próbálta meg tanítani őket a véleménynyilvánítás fontosságáról.

Ez a beszéd mélyen megérintette sok európai szívét.

A szerző szerint Vance azon mondata ütött a legnagyobbat, amely arról szólt, hogy "Európa már nem képviseli néhány legalapvetőbb értékét", illetve "a szólásszabadság Európa-szerte visszaszorulóban van", ezeket a megállapításokat a résztvevők csöndben, megdöbbenve hallgatták.

Vance példái megdöbbentőek: Németországban a rendőrség olyan állampolgárokat céloz meg, akik online "feminista-ellenes" megnyilvánulásokat tesznek közzé. Svédországban egy keresztény aktivistát ítéltek el, mivel a Korán másolatait elégette, miközben barátját brutálisan meggyilkolták, aki hasonló cselekedetet hajtott végre. Az Egyesült Királyságban pedig egy keresztényt vettek őrizetbe, mert "némán imádkozott" egy abortuszklinika közelében.

A cikk írója osztotta Vance véleményét, miszerint...

azt leginkább nem, ha még valahol kormányra is kerülnek.

Az alelnök beszédében hangsúlyozta, hogy a berlini fal leomlása a "hidegháború győztesei" számára egy új, szabad lehetőségekkel teli korszak kezdetét jelentette volna. Sajnos azonban a valóságban szovjet mintájú cenzúrák léptek életbe, a médiát szigorúan korlátozzák, és a demokratikus választások eredményeit egyszerűen figyelmen kívül hagyják.

Még abban az esetben is, ha olyan véleményeket fogalmaznak meg, melyek eltérnek a vezetők álláspontjától, a cikk szerzője ezeket a gondolatokat a "józan ész viharának" nevezte. Ez a vihar arra ösztönözte az európaiakat, hogy újra felfedezzék a "szabadság ajándékait".

Related posts