A közgyűlés jóváhagyta a költségvetést.


A csütörtöki közgyűlésen huszonkilenc napirendi pont állt a képviselők előtt. A legkiemelkedőbb téma a Dunaújváros 2025-ös költségvetési tervezete volt, amely iránt jelentős érdeklődés mutatkozott a képviselők részéről. A költségvetési rendelet végül a testület többségi szavazatával elfogadásra került.

A közgyűlés ünnepi pillanatokkal indult, amikor Pintér Tamás polgármester átadta a "Dunaújváros Sportjáért" díjat Bene Vera úszónak. Ezen a különleges eseményen posztumusz elismerést is átadtak Győri Tamás jégkorongozónak, aki sajnálatos módon fiatalon távozott közülünk. Az ő emlékét ezzel a gesztussal is szeretnénk megőrizni, és méltó módon tisztelegni a sport iránti elkötelezettsége előtt.

A költségvetés kiemelkedett, mint a leglényegesebb elem.

Elvitathatatlanul a nap legfontosabb döntése a városi költségvetés elfogadásáról szólt.

Szabó Zsolt, a város gazdasági alpolgármestere, háláját fejezte ki a hivatal, az intézmények és a vállalatok munkatársainak, akik hozzájárultak a városi költségvetés tervezetének elkészítéséhez. Az alpolgármester hangsúlyozta, hogy bár a következő év nem ígérkezik könnyűnek, biztosított arról, hogy minden lényeges kiadáshoz rendelkezésre áll majd a szükséges forrás. A legfrissebb információk szerint a városra eső szolidaritási adó összege 1.7 milliárd forintra tehető, míg a versenyképes járások költségeiről egyelőre nem érkezett részletes tájékoztatás. Szabó Zsolt kiemelte, hogy figyelemmel kísérjük az EU-s forrásokat, és várakozással tekintünk arra, hogy az állam hogyan lép fel a vasmű megmentése érdekében, remélve, hogy ezúttal valóban teljesítik ígéreteiket.

Badó Péter, a Mi Hazánk képviselője kérdezte, aztán a közgyűlésen megtudta, hogy létezik a Szelidi-tónál önkormányzati üdülő a DVG gondozásában, ami bárki számára igénybe vehető. Továbbá a képviselő kevesellte a költségvetésben a polgárőrségek támogatását. Erre az utóbbi felvetésre Orosz Csaba, a "Rajta, Újváros!" Egyesület képviselője reflektált, elmondása szerint négy polgárőrség van városunkban, ami sajnos elaprózza a támogatásokat, egyelőre több próbálkozás dacára nem sikerült a polgárőr szervezeteket közelíteni egymáshoz.

Bükki Miklós, a Fidesz-KDNP-JUVE frakció tagja, aggodalmát fejezte ki a szolidaritási adó tervezetének és a tényleges helyzetnek a közötti eltérés miatt, valamint túlzónak tartja a városvezetők bérnövelését is. Medgyesi Miklós kabinetfőnök reagálásában elmondta, hogy a szolidaritási adó pontos mértéke nemrégiben került hivatalos megerősítésre, ezért a tárgyalások jelenleg nem lehetségesek, de biztosította, hogy a kérdéses tétel a költségvetés módosításába be fog kerülni. A béremeléseket illetően hangsúlyozta, hogy azok törvényi kötelezettség alapján történnek, ám az állam ismételten nem biztosított megfelelő forrást a megvalósításukhoz.

A vita végén Pintér Tamás kifejezte háláját a költségvetés előkészítőinek. Szavai szerint a szavazás lezárultával bátran kijelenthetjük, hogy egy elfogadott költségvetéssel állunk szemben. Ez lehetőséget biztosít arra, hogy az év során minden szükséges feltétel adott legyen ahhoz, hogy városunk, otthonunk továbbra is kiegyensúlyozottan gazdálkodjon, miközben megőrzi szociális érzékenységét.

A DVG gazdálkodik majd az Irodaházzal

Döntés született arról, hogy a Vasmű út 41. szám alatt található Irodaház ismét a DVG Zrt. kezelésébe kerüljön, lehetővé téve a városi vagyonkezelő számára, hogy a jövőben gondozza és hasznosítsa ezt az ingatlant, hasonlóan a korábbi Bánki iskolához. 2015-ben önkormányzatunk 189 millió forint visszatérítendő támogatást nyújtott a kórháznak, azonban a visszafizetés csupán részben valósult meg. A kórház kérvényezte a támogatási szerződés módosítását, amelynek keretében 32 millió forintot vissza nem térítendő támogatássá alakítanának át. A közgyűlés támogatta ezt a kérvényt. Ezen kívül Dunaújváros egymillió forinttal járul hozzá a kórház jótékonysági báljához is.

Related posts