A jövő munkahelyeinek sikeréhez elengedhetetlen, hogy olyan vezetők álljanak a középpontban, akik képesek befogadó közösségeket kialakítani. A Corvinus Egyetem válasza a Mandiner cikkére világosan rávilágít arra, hogy a modern munkahelyek nem csupán a tel


Vasárnap a Mandineren napvilágot látott egy figyelemfelkeltő írás "Szivárványos, polkorrekt képzés indul a Budapesti Corvinus Egyetemen" címmel, amely a Corvinuson jövőre debütáló Diverzitásmenedzsment mesterszakot mutatja be. A nyilvános diskurzus értékelése mellett fontosnak tartjuk, hogy tisztázzunk néhány gyakori félreértést a programmal kapcsolatban.

A cikk központi állítása szerint a Corvinus Egyetem képzése egy "szivárványos", "politikai korrektségre építő" program. Ez teljes félreértés: képzésünk nem politikai ideológiák népszerűsítésére irányul.

A félreértések elkerülése érdekében fontos megjegyezni, hogy a helyzethez hozzájárult, hogy mindannyian hibát vétettünk, beleértve fiatal és tehetséges munkatársainkat is. A szak népszerűsítésekor nem tanúsítottunk elég körültekintést és érzékenységet, és olyan szimbólumot használtunk, amely téves következtetésekhez vezetett. Ezzel azt a látszatot keltettük, mintha szűk keretek között és ideológiai tartalommal akarnánk megtölteni programunkat. Valójában azonban éppen az a szándékunk, hogy a Corvinuson elinduló képzésünk a sokszínűség és befogadás fogalmát széleskörűen és komplex módon közelítse meg, elkerülve, hogy a tanult elméletek ideológiai vagy politikai befolyás alatt álljanak. A Magyar Akkreditációs Bizottság által támogatott, az Oktatási Hivatal által nyilvántartásba vett szak hivatalos céljait a keretes részben találhatjátok.

A szakunk célja, hogy egy tudatos és mérsékelt megközelítés révén vezesse be a hallgatókat az értékteremtő közösségek világába, ahol a konfliktusok és az együttműködések, valamint az egyenlőség és az egyenlőtlenség kérdései kerülnek a középpontba. Nyitottan és kritikusan vizsgáljuk a kritikai és mainstream elméleteket, különös figyelmet fordítva a nemi szerepek társadalmi kontextusára és azok esetleges torzításaira. Célunk, hogy szkepticizmusra neveljük a hallgatókat az ideologikus gondolkodás kirekesztő tendenciáival szemben, így erősítve a kritikai gondolkodás és az empatikus párbeszéd képességét.

A Corvinus egyetem elkötelezett küldetése, hogy felelős vezetőket neveljen, és ennek szellemében indítja el legújabb szakját. Ez a program kifejezetten azok számára készült, akik aspirálnak arra, hogy a jövő vezetői, szakértői legyenek. Céljuk, hogy felkészüljenek a sokszínű közösségek, szervezetek és vállalatok irányítására, valamint a különböző kihívások hatékony kezelésére. E szak révén olyan tudásra és készségekre tehetnek szert, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy eredményesen navigáljanak a modern világ sokféle kihívása között.

Az egyre inkább összekapcsolódó gazdaságokban, a technológiai változások elképesztő gyorsaságának időszakában közös célokért kell majd dolgoznia teljesen eltérő nemzeti, kulturális, képzettségbeli hátterű, életkorú, egészségi állapotú vagy bármely más szempontból különböző embereknek. Az ő együttműködésükre épülő értékteremtést megszervezni egyre nagyobb feladat. Olyan vezetőkre és szakemberekre van szükség, akik erre az integrációra képesek. Mindezt megfelelő érzékenységgel, befogadó, esélyegyenlőségre törekvő attitűddel.

Related posts