Az OTP nem válaszolt Magyar Péterék kérésére, és a pénzforrások gyorsan apadnak Budapesten.

A Népszava információi szerint egy jottányit sem jutott közelebb Budapest vezetése és az Orbán-kormány és a főváros a pénzügyi helyzetet rendező megállapodáshoz.
Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója a lapnak adott válaszában kiemelte: "Minden tárgyalási ülésen részt vettem, és sajnos azt kell mondanom, hogy jelenleg ugyanott állunk, ahol június közepén, az utolsó megbeszéléskor. Az akkori információk alapján várhatóan július második felében folytatjuk a tárgyalásokat."
A kormánnyal folytatott utolsó, június közepén lezajló tárgyaláson csupán a kiinduló helyzetet sikerült tisztázni: a kormánynak nem érdeke bedönteni Budapestet, a fővárosi önkormányzat helyzetét tartósan rendezni kell, a kormány nem akar közfeladatot átvenni, fővárosi cég államosítása pedig nem merült fel. A tárgyalásnak természetesen témája volt a szolidaritási hozzájárulás, amelynek mértékét folyamatosan vitatja, túlzónak tartja a fővárosi önkormányzat.
Felesleges lett volna, ha ugyanazt a témát két különböző tárgyalóasztalnál is megvitatjuk.
- válaszolta a hozzájárulásra vonatkozó kérdésre Kiss Ambrus, majd kifejtette: "A gyorsabb megoldás mellett döntöttünk, hiszen a kormánnyal való megállapodást a nyár végéig sürgősen el kell érnünk a csődhelyzet elkerülése érdekében. Ennek részeként szerepel a szolidaritási hozzájárulás is."
A fővárosi önkormányzat számlája szerdán mínusz 21 milliárdos egyenleget mutatott. A város működtetése átlagosan 32-33 milliárd forintba kerül havonta. Az önkormányzatnak ugyan nyáron is van némi adóbevétele, csordogál némi pénz a közterülethasználati díjakból és a költségvetés elfogadásával az állami normatíva is érkezik, de a jelenlegi hitelkeret várhatóan augusztus közepére kimerül.
A pénzügyi túlélőcsomag keretében a városvezetés javaslatot tett a folyószámla hitelkeret 20 milliárd forintos növelésére. Az OTP, mint a hitel nyújtója, számos feltételt határozott meg, beleértve azt is, hogy nem lehet kötelező érvényű a felmondási záradék, amennyiben a kormány költségvetési biztost küld a fővárosi önkormányzathoz. A Tisza Párt ezt a feltételt rendkívül kockázatosnak értékelte, kiemelve, hogy ezzel gyakorlatilag a kormány kezébe adnak egy csőre töltött fegyvert. Végül a Fővárosi Közgyűlés azzal a feltétellel járult hozzá a hitelkeret megemeléséhez, hogy ezt a vitatott záradékot eltávolítják a megállapodásból.
A város vezetősége és az OTP között megtörtént az első személyes megbeszélés ebben a kérdésben. Jelenleg még nem kaptunk visszajelzést.
Kiss Ambrus véleménye szerint a következő héten elengedhetetlen, hogy egyértelmű választ kapjanak a hitelügylet lebonyolításáról. Amennyiben nem érkezik pozitív visszajelzés, úgy a hónap végén sürgős közgyűlést kell összehívni a helyzet alapos elemzésére és a további teendők meghatározására.
A közgyűlés halogatása azt is magával hozza, hogy a cégek a szerződés aláírásáig saját folyószámlahitelüket használják fel, ami szintén kamatot von maga után. Ezt pedig végső soron a fővárosi önkormányzatnak kell állnia.