Felfedezték a gyarmati időszak ritka emléknyomait Floridában | National Geographic


Florida egy rövid időszakra brit irányítás alá került, ám ennek a korszaknak a nyomai viszonylag csekély számban maradtak fenn a helyi történelemben.

A Florida északkeleti partján található St. Augustine városában, amely a brit uralom egykori nyomait őrzi, régészek felfedezést tettek - számol be a Heritage Daily. A kutatók rábukkantak egy 1781-ben épült, erődített katonai előőrs maradványaira, amely a történelem e különleges szakaszát idézi fel.

A 16. században a spanyolok által megalapított St. Augustine több mint két évszázadon keresztül La Florida fővárosaként funkcionált. Jelenleg ez az Egyesült Államok legidősebb, folyamatosan lakott, európai telepesek által létrehozott városa, amely gazdag történelmi örökséggel rendelkezik.

Az 1763. évi párizsi békeszerződés, amely a hétéves háború végén, Nagy-Britannia Franciaország és Spanyolország feletti győzelme után született, jelentős területi változásokat hozott. Ennek keretében Floridát a britek kapták meg, cserébe Havanna és Manila visszaadásáért. St. Augustine városát James Grant kormányzóra bízták, és a következő húsz év során brit uralom alatt állt, ami új fejezetet nyitott a térség történetében.

A kutatók a közelmúltban a város Lincolnville negyedében végeztek ásatást, és egy védekezési céllal kialakított száraz árkot fedeztek fel. A szakértők szerint az árok egy redut típusú brit védelmi rendszerhez tartozott, ez egy 1781-ben kialakított katonai előőrs részét képezte. Korabeli források és térképet jelezték ennek létezését, de a mostani maradványok az első fizikai bizonyítékok.

Andrea White, a St. Augustine-i régész, kiemeli a redutok különlegességét, hiszen ezek az egyedüli védelmi struktúrák, amelyeket kifejezetten a britek építettek. Nagy-Britannia floridai uralma 1783-ban, az amerikai függetlenségi háború végét követően ért véget. A 1783-as párizsi szerződés hivatalosan is elismerte a tizenhárom gyarmat önállóságát, és ezzel együtt visszaadta Floridát a spanyol koronának.

Related posts