Ha a településünkön élsz, akár 100 ezer forint támogatásra is jogosult lehetsz az önkormányzat jóvoltából!
Budapest egyes kerületeiben a családok számára életkezdési támogatás érhető el. Bizonyos helyeken a gyermek születését követően egy éven belül lehet igényelni ezt a több tízezer forintos összeget, amely segíthet a kisgyermekes szülőknek a kezdeti időszakban.
A legtöbb várandós kismama tudja, hogy a szülés után egyszeri, mintegy 65 ezer forintos támogatásra jogosult az államtól. Az anyasági támogatás mellett azonban néhány önkormányzatnál is igényelhető hasonló. A Femina összegyűjtötte a budapesti kerületek életkezdési támogatásait.
Több olyan budapesti önkormányzat is van, amely támogatja a kerületben születő gyermekek családjait. Mutatjuk, hol igényelhető és mennyi is az összege az életkezdési támogatásnak. Ha az igényléssel kapcsolatos részletek is érdekelnek, a kerületek nevére kattintva elolvashatod a pályázati kiírásokat.
Budapest 23. kerülete a baba érkezését követően 100 ezer forintot ad a családoknak. Az önkormányzat erre a célra rendszeresített formanyomtatványát a szüléstől számított 120 napon belül kell benyújtani. A támogatás feltétele, hogy mindkét szülő legalább két éve rendelkezzen kerületi lakcímmel, és életvitelszerűen éljen Soroksár területén. Ez a támogatás szociális természetű, így az újszülött gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem nem haladhatja meg a szociális vetítési alap összegének a tizenháromszorosát. Ez idén legfeljebb 370 500-os egy főre eső jövedelmet jelent. Rendelkezni kell továbbá - legalább az egyik szülőnek - a benyújtást megelőző 2 éven belül minimum 250 napos munkaviszonnyal vagy nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal.
A budapesti 6. kerület lakói a szülést követő egy éven belül igényelhetik az életkezdési támogatást a helyi önkormányzatnál. A támogatás összege 42 500 forint, amelyet kizárólag a gyermek számára nyitott Start-számlára utalnak a Terézvárosi Önkormányzat keretein belül. Ezen a számlán felhalmozott pénz a gyermek 18. életévét betöltve válik elérhetővé. Az összeg felhasználható tanulmányi költségekre, lakhatási kiadásokra, pályakezdéshez szükséges támogatásra, gyermekvállalás elősegítésére, valamint a jogszabályban meghatározott egyéb célokra.